Шон МакВей съжалява за решението, което обрече Рамс на загуба в плейофите на НФЛ от Лайънс
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-15 | 16:55:20

Шон МакВей може да има енциклопедична памет.

Но управлението на играта все още е проблем за треньора, спечелил Супербоул.

МакВей взе някои съмнителни решения, които не проработиха при загубата на Рамс с 24-23 от Лъвовете в кръга с уайлд кард на плейофите на НФЛ в неделя вечер.

Изборът да се удари четвърти и 14-ти на 44-ярдовата линия на Лъвовете с оставащи малко повече от четири минути до четвъртата четвърт доведе до обратен ефект, когато Рамс така и не върнаха топката.

„Все още разполагаме с таймаут и четири минути, както играеше защитата ни, надявахме се да спрем“, каза МакВей пред репортери след мача за решението си да удари.

„Погледът назад е 20/20. Със сигурност сега съжалявам за това решение.“

МакВей е един от най-ярките офанзивни умове в спорта и свърши фантастична работа, за да изведе Рамс до плейофите, но стратегията му в играта понякога е поставяна под въпрос по време на неговия мандат.

Тези дребни детайли са особено важни в близки мачове в края на четвъртата четвърт и МакВей не си помогна, като използва два таймаута по-рано през полувремето.

Това остави Рамс с един таймаут, когато стигнаха до 34-ярдовата линия на Лъвовете с по-малко от пет минути до края на мача, преди задържане да ги подкрепи с 10 ярда.

Непълен пас поставя Рамс в трудна ситуация, като трябва да избират между: да го направят на 4-ти и 14-ти, опит за гол от 62 ярда или удар и опит за спиране.

Индексът за предаване оцени удара като страхлив.

„LAR реши да удари DET от DET 44 на 4-ти и 14-ти с 4:15 оставащи на 4-ти, докато губеше 23 на 24“, се казва в туита от Surrender Index.

„С индекс на капитулация от 29,05, този удар се нарежда на 99,2-ия процентил от страхливите удари за сезон 2023 и 98-ия процентил от всички удари от 1999 г. насам.“

McVay също не извика таймаут преди двуминутното предупреждение, вместо това го използва от другата страна на двуминутното предупреждение, което попречи на Рамс да върнат топката.

Овните, на теория, можеха да си върнат топката за по-малко от 30 секунди и вероятно да я забият дълбоко в собствения си край, въпреки че тогава Лъвовете щяха да бъдат по-агресивни с тяхното плащане, идващо от двуминутната игра предупреждение.

Източник: nypost.com